Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Sousedský piknik

Pavla 0

Sousedský piknik……… aneb piknik proti samotě 1.8.2021 od 14-18hodin

Piknik se vydařil i navzdory vrtkavému počasí

Spolek rodičů Smržice z.s. zorganizoval piknik v neděli 1.8.2021 ve Smržicích v parku sv. Jana Nepomuckého . Vzhledem k tomu, že hrozily přeháňky bylo posezení  nachystáno pod stany. Celé nedělní dopoledne  pršelo  ale po obědě vysvitlo sluníčko a tak se piknik podařilo nachystat v naději, že už bude hezky, vyvěšeny byly i fotografie tentokrát na téma „komunitní život ve Smržicích“. Na fotografiích byla zachycena místa spojená se smržickými komunitami, nebo z nedávných akcí pořádaných spolkem. Lidé se tak mohli přesvědčit, že ve Smržicích to opravdu žije.

Myšlenkou pikniku  byla oslava dne přátelství, který je každoročně stanoven na 30.července. S naším spolkem jsme se připojili k celostátní akci, kterou inicioval spolek Spolu proti samotě z Teplic.  První neděli tedy 1.8. 2021 po celé české republice během odpoledne piknikovalo přes 567 účastníků na 31 místech. U nás ve Smržicích se nás sešlo 58, čímž jsme překonali loňskou účast, vzhledem k počasí to je skvělý výsledek.

Bylo to trochu adrenalinové odpoledne….., během pikniku přišly tři dešťové přeháňky a ochladilo se více než o 10 stupňů. Přesto panovala skvělá nálada, vychutnali jsme si výborné pohoštění a přátelskou sousedskou atmosféru, všichni byli spokojení  a ocenili připravenost organizátorů.

Pro děti byly připravené hry a tvoření a celé odpoledne nám k příjemné pohodě hrála a zpívala paní Míla Špačková z Prostějova, moc děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *