Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jarní prázdniny doma

Pavla 1

letošní jarní prázdniny stráví většina dětí doma ve Smržicích. I my jsme měli původně jiné plány. Ale abychom se nějak smysluplně zabavily, při čekání na lepší časy, vymysleli jsme různé činnosti a hry pro děti i rodiče. Věříme, že si s námi alespoň nějakou aktivitu vyzkoušíte.

Některé aktivity jsou „na doma“ a za jinými budou muset děti vyrazit ven. Začínáme v pondělí 15.2 a končíme 19.2. Pro každý den se zde na stránkách a také ve vývěsce na hasičce objeví něco nového. Mrzí nás, že se nemůžeme potkat osobně, ale situace tomu nepřeje. Proto vše proběhne online. Vyhlašujeme 1. Smržický online tábor na jarní prázdniny – Jarní prázdniny doma.

Co bude náplní? Tvoření a vyrábění, hry, procházka do okolí, uvaříme si jednoduchý oběd pro sebe a třeba i pro rodiče. Vyrobíme masku na karnevalový průvod, který proběhne 27.2. 2021 místo dětského karnevalu ( pokud to situace dovolí). Když nám pošlete fotku z Vašeho tvoření či výletu, povzbudí nás to v další činnosti. Pokud byste měli zájem můžeme se spojit online pošleme Vám link a dětem poradíme s tvořením nebo vařením. Napište nám na vlapa@email.cz Děkujeme !!!

Program:

Pondělí 15.2.2021 Semínkohraní – připravte si různá semínka( řeřicha, hrášek, čočka, fazolka, ale může být i dýně a rýže), tvr. papír nebo karton a lepidlo. Budeme z nich tvořit. Na oběd budeme připravovat kuskus se zeleninou ( kuskus a směs mražené zeleniny 1 sáček).

Úterý 16.2.2021 Masopustní den – příprava masek, masopustní tvoření a venkovní aktivita Smržická hledačka. Uvaříme si čočkovou polévku ( čočka+bujón+slanina) a můžeme zkusit udělat masopustní dobroty (boží milosti a koblihy) .

Středa 17.2.2021 Cesta do Lesního baru na Stráži – plyšáková stezka, vycházka s občerstvením vezměte si vlastní hrneček na pití (špekáček+ pečivo). Občerstvení bude k dispozici od 11-15 hodin za dobrovolný příspěvek.

Čtvrtek 18.2.2021 Čarování mrazem – tvoření a výrobky z ledu. Hry doma i venku. Uvaříme si špagety ( balíček těstovin, rajský protlak, česnek, cibule).

Pátek 19.2.2021 Výlet na Bělecký mlýn – odjezd vlakem v 10:14 z Kostelce do zastávky Zdětín( přímo u Běleckého mlýna). Nebo dalšími spoji i z PV. Odtud okruh kolem Běleckého mlýna, nebo na Bílovický hrad trasy jsou různé a značené. Odjezd ze zase ze zastávky Zdětín 13:03 nebo 14:33, 15:33 hod. Bude otevřené okénko, takže se dá občerstvení koupit přímo tam. ( Otevřeno jen pá- ne).

Program je orientační, každý den bude upřesněn, můžete si vybrat i jiné aktivity, nebo si je namíchat jak se Vám to bude hodit.

Setí semínek
Malý kuchaři
Masopustní dobroty – Koblížky
Lesní bar na Stráži
  1. Pavla Pavla

    Ahoj Pavli, děkujeme za nabídku, sledujte! A kdyby něco tak se ozvěte, také můžeš rozšířit dál mezi děti a rodiče……díky.P.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *